לוח אירועים


יש לך שאלה?

מאמרים אחרונים:

שבת

חילול שבת במקרים של סכנת חיים

⬅️ מהי הגדרת 'סכנת נפשות' עליה מחללים שבת?
⬅️ כשמצילים אדם, האם מותר לשאול רב לפני חילול שבת?
⬅️ האם מותר לחלל שבת כדי להציל גוי?
⬅️ האם יש לנסות להפחית בחילול שבת בעת הצלת חולה?
⬅️ ליוויתי חולה באמבולנס, כבר אין סכנה, מותר לחזור לבית בשבת?

הזדמנות בימי הסתגרות

⬅ מה נוכל לקחת מימי ההסתגרות לעתיד? ⬅ כיצד ראוי להתנהל בשבתות בהן אין לצאת מהבית? ⬅ מדוע אין לחשוש ללכת לטבילה במקווה לנשים, כשמקומות אחרים סגורים? ⬅ מהי הסיבה לקריאה שלא להגיע למניין עוד לפני שהרשויות אסרו? ⬅ מה עושים השנה עם תענית בכורות?

החובה להתחסן

⬅ האם יש מצווה או חובה להתחסן נגד מחלת החצבת? ⬅ מה עושים כאשר יש מחלוקת בין רופאים לגבי עניין רפואי? כיצד ניתן להכריע? ⬅ מהי הבעיה המוסרית כאשר לא נושאים בנטל עם הציבור? ⬅ נהלים להגנת הציבור המחוסן מפני אלו שאינם מתחסנים. ⬅ הלכות שבת: תוספת שבת או תפילת מנחה?

שבת – לא זמן למשחקים

בשבת יש להקדיש חצי מהזמן לתורה ותפילה, ונחלקו הפוסקים אם מותר לשחק בחצי השני * רוב הפוסקים הספרדים אוסרים לשחק בשבת, ורוב האשכנזים מתירים, אך ראוי גם לאשכנזים להימנע ממשחקים * לילדים קטנים מותר לשחק, אך יש לחנכם להקדיש זמן לתורה בשבת, ורצוי שההורים ילמדו עמם * משחקים שאסורים משום מלאכות שבת: בניית אוהל, יצירה בפלסטלינה, בנייה מחול לח, כלי נגינה * כדורגל, כדורסל ורכיבה על אופניים וקורקינט פוגעים בצביון השבת * ילדים יכולים לשחק בכדור ובאופניים שמיועדים לגיל הרך ציטוט: "ייתכן מאוד שבזכות עמדתם הנחרצת של רבים מפוסקי הספרדים, רבים מבעלי הבתים הספרדים רגילים כיום להרבות בלימוד ביום השבת. ואילו באשכנז, שם ההוראה הייתה רק שלכתחילה יש להחמיר, רבים נוהגים להקל לשחק בשבת, ומתוך כך מתבטלים מתורה. ראוי גם לאשכנזים לנהוג כדעת המחמירים"

הרשמה לניוזלטר

הרשמה לרשימת התפוצה

דילוג לתוכן