שאלה בהלכות פסח

שאלה

שלום וברכה האם ממרח השחר העולה החלבי,שכתוב עליו שהוא מכיל קטניות,מותר לאוכלי קטניות? כלומר,האם בגלל הלציטין שבממרח כתבו שהוא מכיל קטניות או שיש שם מרכיב אחר מקטניות?

רב משיב

מותר, גם משום שיש במוצרים כאלו רק שמני קטניות שאינם אסורים, וגם אם היה משהו אחר הוא בטל ברוב. עניין זה מבואר בפניני הלכה פסח. אביא לך את מסקנת הדברים מתוך ספר הקיצור לפניני הלכה: ו. שמן סויה, שמן קנולה (לפתית), שמן בוטנים ושמן כותנה, אינם בכלל האיסור. וכן שוקולדים וממתקים ושאר מאכלים שהקטניות שבהם אינן ניכרות ובטלו ברוב לפני פסח, מותרים מצד הדין אף שכתוב עליהם 'לאוכלי קטניות בלבד'.   https://shop.yhb.org.il/product/kitzur/?srsltid=AfmBOorvXJh77tw_diIx7wSWAJ1-lc22zuFgNyIA2DcmvAK2JcLSZZP9

ישיבת הר ברכה אנו משתמשים בקובצי Cookie כדי לשפר את חוויית המשתמש שלך. המשך השימוש באתר מהווה הסכמה לשימוש בקובצי עוגיות.
דילוג לתוכן