פרשת בלק – עין טובה

פרשת בלק עוסקת הרבה במה שקורה 'מאחורי הקלעים', הפרשה מתחילה מתיאור המחשבות והפחדים של בלק, וממשיכה בפעולותיו נגד עם ישראל, הזמנת בלעם על כל שלביה, התהליך שבלעם עובר, והסיפור עם אתונו, הניסיון לקלל והברכה שמופיעה במקום, וכל זה ועוד מופיע מאחורי הקלעים, כל זה מתרחש בסתר, בזמן שישראל יושב בשקט ובשלווה במחניהם.

כמה טוב מתרחש בלא ידעתנו, כמה טוב מתרחש בגופנו, ואנו לא יודעים כמה תאים סרטניים מושמדים ע"י הגוף יום-יום, כמה חיידקים ווירוסים הגוף הודף באופן טבעי יום יום, ואנו חיים את חיינו בשלווה ואפילו מתלוננים על כל מיני דברים בלי לדעת כמה טוב קורה לנו בלא ידיעתנו יום יום.

גופנו הוא רק מעגל אחד, אבל הטוב הנסתר הזה קורה בהרבה מאד מעגלים, במעגל המשפחתי, הכלכלי, החברתי והמדיני, אלפי פיגועים מתוכננים נגדנו כל שנה, חלקם משתבשים לפני צאתם לאוויר העולם, חלקם נעצרים ללא ידיעתנו ע"י מנגנוני הביטחון, חלקם משתבשים ברמת הביצוע, ואנו לא יודעים.

דוד המלך אומר בתהילים: הללו את ה' כל גויים שבחוהו כל האומים כי גבר עלינו חסדו, והתמיהה עולה מאליה, אם גבר עלינו חסדו למה הגויים והאומות צריכים לשבחו? – אלא שדווקא הגויים והאומות שזוממים עלינו רעות יום יום, וחווים יום יום את הכישלון, ועם ישראל הולך ועולה, הולך וגדל, הם רואים את חסד ה' עימנו וצריכים בעל כורחם להודות על החסד האלוקי האדיר עם ישראל.

שאנו אומרים יום יום, "מודים אנחנו לך שאתה הוא ה' אלוקינו ואלוקי אבותינו לעולם ועד…נודה לך ונספר תהילתך על חיינו המסורים בידיך, ועל נשמותינו הפקודות לך, ועל ניסיך שבכל יום עימנו, ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהרים…", אנו מודים על כל הניסים הנסתרים מעיננו יום יום, שעה שעה.

בפרשת בלק זה המקום לפתח את העין הטובה, המודה והמוקירה, המלאת הודיה, על הטוב הגלוי ועל הטוב הגדול הנסתר.

שבת שלום.

 

כתבות נוספות באתר:

הרב גור

פרשת פנחס – עזות דקדושה

בפרשת השבוע אנו קוראים על בנות צלפחד, אחרי שמשה רבנו פוקד את כל ישראל לקראת חלוקת הנחלות, וכך אומרת התורה: "ובאלה לא

הרב גור

פרשת חוקת – אהרן הכהן

השבוע אנו נפגשים במותו של אהרון הכהן, אהרן שכולנו מצויים להיות מתלמידיו אוהבי שלום ורודפי שלום, אוהבים את הבריות ומקרבים אותן לתורה.

שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן